top of page

פתרון ל-/ADHD  * ADD(הפרעת קשב ורכוז)

אז מה...
>> פתאום נזכרת שיש לך הפרעת קשב וריכוז?
חוסר היכולת להתרכז לאורך זמן, חוסר המנוחה, השכחנות, הפיזור, הקופצנות – הם היו שם תמיד, אולי התבונה והיצירתיות שלכם העבירו אתכם בשלום או שאולי דבקו בכם סטיגמות לא נעימות.
>> אני לא יודע למה אני מרגיש מותש?
נכון שעם השנים פיתחתם טקטיקות שיעזרו לכם להסתיר ולעקוף את הקשיים, אבל הן צורכות מכם אנרגיה והיא הולכת ופוחתת.
>> מה אפשר לעשות?
תהא הסיבה אשר תהא, אני מציעה טיפול משולב אימון התנהגותי אופרטיבי ממוקד תוצאות בשילוב טיפול
רגשי.


אז איפה פה המתנה?

יצירתיות, מקוריות, נדיבות, חוש הומור, רגישות לזולת, טוב לב, דמיון מפותח – אלו ועוד הם חלק מהיתרונות שיש לאנשים עם ADHD (הפרעות קשב וריכוז). בה בעת הטיפוסים של הפרעת הקשב והריכוז סובלים מדחיינות, ממחשבות שליליות אוטומטיות, מאימפולסיביות, מקושי להתחיל משימה, לקויות בארגון והתארגנות, לקויות בניהול זמן, קושי להפריד בין עיקר לטפל.

חשוב לציין שלכל אדם בעל הפרעת קשב וריכוז יש פרופיל ייחודי משלו, ולא לכל אחד יש את כל המאפיינים האלה.

לקשיים אלה יש השפעה מכרעת על איכות החיים של המתאמן. זה עלול לגרום לקשיים רגשיים: תסכול רב וכעס, לחץ נפשי, פגיעה בדימוי העצמי, פגיעה במוטיבציה, ומכאן לפגיעה של ממש בתפקוד של תחומי החיים השונים.

איכות חיים וטיפול בהפרעת הקשב והריכוז והשלכותיה שלובים זה בזה, אחד לא יכול להתקיים ללא השני.

הבשורות הטובות: ניתן להתגבר על כל אחת מהפרעות הקשב והריכוז ובכל גיל בעזרת אימון אישי. האימון נותן בטווח זמן קצר פתרונות ישירים ומעשיים, כדי להגיע לשינוי דפוסי מחשבה והתנהגות. תוכלו ליהנות מאיכות חיים ומימוש עצמי.

אתם כבר לא לבד, ואני פה כדי לעזור לכם.

ביחד נציב מטרות, ותלמדו לנהל את הפרעת הקשב והריכוז ולא להיות מנוהלים על ידה. תוכלו להתמקד ולפעול בצורה יעילה ונכונה להגשמת המטרות גם להמשך הדרך, בבחינת לקבל חכה ולא דגים.

אני מכירה מקרוב את הנושא מנקודות מבט שונות: כאמא לילדים עם ADHD, כמטפלת בשיטת הקינסיולוגיה, כמורה בבית ספר, כמורה חיילת להפרעות קשב וליקויי למידה וכמאמנת.

 

למי מיועד האימון  ומה הוא נותן?  האימון שלי מיועד לסטודנטים, בוגרים, נשים, יללדים ובני נוער, לבעלי עסקים והורים לילדים עם ADHD. באמצעות השפה, הכלים והאסטרטגיות מקבל המתאמן ארגז כלים אפקטיבי. יכיר את הפרעת הקשב שלו ואת הקשיים המאפיינים אותה, יבין למה לא הצליח עד כה לממש את היכולות שלו, יגדיר ויכיר את היכולות והכישורים הייחודיים שלו, יבין מחדש את הדרך בה ינהל את חייו וחיי משפחתו, יקבל החלטות בצורה מושכלת ונכונה עבורו, ילמד איך להיות מאורגן ואפקטיבי. ילמד לקיים תקשורת איכותית ומקדמת עם הסובבים אותך. ילמד איך לפעול על מנת לחוש סיפוק, הגשמה וחיים בחוויית הצלחה.

 

נמצאה הנוסחה המנצחת, בתהליך אנו משלבים בין 2 מרחבים:  ​מרחב פיזי אימוני ומרחב רגשי טיפולי. במקביל למתן הכלים המעשיים, עולים פעמים רבות גם מחסומים רגשיים (חרדות מבחנים, דימוי עצמי נמוך, לחץ נפשי) שמשתלטים על המציאות של חיינו, וגורמים להפרעות קשב וריכוז או נובעים כתוצאה ממנה.  בעזרת כלים טיפוליים של קינסיולוגיה בשילוב דמיון מודרך נזהה וננטרל את הקשיים. תוכלו להשיג יכולת ריכוז וקשב מעולים, ומכאן בהירות מחשבה שתביא למודעות עצמית ולרמת תפקוד גבוהה יותר בצורה משמעותית.

שלבי האימון:  זהו תהליך של כ 15-20 מפגשים.

השלב הראשון: 3-4 מפגשים ראשונים הם מפגשי היכרות, בהם לומדים להכיר לעומק את המתאמן, היכולות שלו, החוזקות שלו, הכישורים שלו דרך היסטוריית החיים שלו.

השלב השני: 1-2 מפגשים, בהם המתאמן מגדיר את המטרה האימונית שאותה הוא רוצה להשיג, וביחד עם המאמן, המתאמן מזהה את כל ההצלחות בהקשר למטרה האימונית.

השלב השלישי: כ-15 מפגשים, בהם אנו צועדים ביחד על מנת להשיג את המטרות. אנחנו לומדים כיצד הפרעת הקשב מנהלת את המתאמן, נתנים כלים מעשיים ופשוטים איך לנהל את הפרעת הקשב והריכוז ולא להיות מנוהל על ידה. בדרך זו של צעד אחרי צעד, כל פעם משיגים יעד קטן אחד, לומדים כלי נוסף ועוד כלי נוסף, ממשיכים להתמקד בהצלחות, בכל מפגש מדברים עליהם ומתצפתים עליהן ועל ההצלחות החדשות שנוצרו מאז המפגש הקודם, עד שהיעד מושג ומסיימים את התהליך.

* לפי ה- DSM5 נקבע שההגדרה לכל ההפרעות קשב וריכוז היא ADHD, ויש סוגי שונים של טיפוסים. ראסל ברקלי ממשיך להשתמש באבחנה של ADHD ו- ADD.

אני מזמינה אתכם לפגישת היכרות, לבחון יחד איך יכול אימון אישי להפרעות קשב וריכוז לעזור ולקדם אתכם. לצאת לדרך ולזמן לעצמכם חיים בתחושה של סיפוק, הישגיות ואמון ביכולות האישיות שלך – כי מגיע לכם.

בברכה, מירית שגיב.

bottom of page